Hlavní navigace

Ke státním systémům se půjde přihlásit přes mojeID, získalo akreditaci

Sdílet

Jan Sedlák 13. 8. 2020
MojeID

Do systémů státní správy se půjde přihlásit skrze službu mojeID od sdružení CZ.NIC. Ta dnes získala akreditaci pro správu kvalifikovaného systému elektronické identifikace.

Úroveň záruky je stanovená na stupeň “značná”. Využívat se bude uživatelské heslo k účtu mojeID v kombinaci s tokenem FIDO2 certifikovaného minimálně na úroveň L1 (FIDO Alliance).

„Napojení na systém NIA bude pro uživatele služby mojeID znamenat, že pokud projdou procesem plného ověření totožnosti a použijí jako druhý faktor autentizace bezpečnostní klíč FIDO2, budou moci využít účet mojeID pro přístup k různým veřejným službám. Například se jedná o portál občana, katastr nemovitostí nebo systém správy sociálního zabezpečení,“ upřesňuje mluvčí CZ.NIC Vilém Sládek.

“Ministerstvo vnitra České republiky, odbor eGovernmentu, jakožto orgán příslušný k rozhodnutí o udělení akreditace podle § 5 odst. 6 zákona č. 250/2017 Sb., udělilo rozhodnutím č. j. MV- 76759–31/EG-2020 ze dne 12. srpna 2020 sdružení CZ.NIC, z. s. p. o. akreditaci pro správu kvalifikovaného systému elektronické identifikace mojeID v souvislosti s vydáváním a používáním prostředků pro elektronickou identifikaci založených na kombinaci uživatelského hesla k mojeID účtu a FIDO2 tokenu certifikovaného minimálně na úroveň L1 pro úroveň záruky ZNAČNÁ. Uvedené rozhodnutí nabylo právní moci dne 13. 8. 2020,” uvádí ministerstvo vnitra.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.