Hlavní navigace

Kellnerova PPF dostala svolení převzít Telenor ve střední a východní Evropě

30. 7. 2018

Sdílet

PPF Autor: PPF

Kellnerova finanční skupina PPF, která v Česku vlastní O2 a CETIN, může převzít operátory ve střední a východní Evropě, které doposud působily ve skandinávské skupině Telenor. Transakci povolil regulátor. Evropská komise dnes v rozhodnutí uvedla, že spojení nezpůsobuje žádné obavy ohledně porušování konkurenčního prostředí.

Komise se dále vyjádřila, že jednotliví operátoři působí na odlišných trzích a mají vlastní telekomunikační licence. PPF tak může převzít operátory v Bulharsku, Maďarsku, Srbsku a Černé Hoře. PPF oficiálně vedená v Nizozemsku koncem března informovala, že za odkup zaplatí 2,8 miliardy eur.

„Skupina PPF tímto nákupem rozšiřuje své telekomunikační portfolio o čtyři další země a realizuje tak svůj dlouhodobý záměr stát se středně velkým evropským operátorem; chceme využít našich zkušeností k posílení pozice na trhu,“ komentuje obchod PPF. Skupina obchod financuje pomocí syndikovaného úvěru.

PPF vedle samotných operátorů také získává právo využívat značku Telenor na daných trzích do roku 2021. Podobně PPF získala možnost využívat brand v Česku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).