Hlavní navigace

Kim Dotcom opět zasahuje. Chce spustit systém pro placení bitcoinem za streaming

Sdílet

Jan Beránek 5. 4. 2017

Internetový démon, aktuálně pobývající na Novém Zélandu, připravuje nový projekt. Tedy kromě toho, že stále bojuje proti vydání do Spojených států, kde je stíhán za porušování autorských práv. Informuje o tom agentura Reuters.

Dotcom se s novinkou pochlubil na Twitteru. BitContent by měl fungovat jako univerzální platební platforma pro platby za jakýkoliv obsah na internetu. 

Podle Dotcoma by ho mohla používat třeba i zpravodajská média, ale i blogy pro získávání příspěvků od čtenářů. Internetový mogul ale zatím neprozradil, kdy chce novinku spustit. 

Záležet možná také bude na soudech. Novozélandské soudy rozhodly, že Dotcom a další tři spoluzakladatelé serveru Megaupload Mathias Ortmann, Bram van der Kolk a Finn Batato mohou být vydáni do USA kvůli obvinění z porušování autorských práv. A zamítnuto bylo i jejich odvolání. 

V USA je čeká soud a prokuratura tvrdí, že Megaupload způsobil škody ve výši půl miliardy dolarů. A to je jen jeden z přečinů, který má mít Dotcom na svědomí. Ve hře je ještě třeba praní špinavých peněz. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.