Hlavní navigace

KKCG kupuje český Cloud4com a opět rozšiřuje IT skupinu Aricoma

17. 9. 2019

Sdílet

Cloud4com

Sedmimiliardová česká IT skupina Aricoma Group, pod kterou spadají třeba AutoCont a Cleverlance a za kterou stojí skupina KKCG, se opět rozrůstá. Tentokrát prostřednictvím AutoContu získala stoprocentní podíl ve firmě Cloud4com. KKCG už část akcií tohoto cloudového hráče držela skrze svůj investiční fond Springtide Ventures.

„Cloud4com je společnost, kterou dobře známe, protože jsme do ní jako do startupu investovali již před čtyřmi lety prostřednictvím fondu Springtide Ventures. […] Obchod nám pomáhá naplňovat ambici stát se českou jedničkou v poskytování cloudových služeb,“ uvádí KKCG. Zakladatelé Cloud4com se stávají členy managementu divize MidMarket v AutoContu.

Cloud4com hledal strategického investora a na trhu dle svých slov dostal několik nabídek. Společnost má v rámci AutoContu mimo jiné rozšířit možnosti nasazování Office 365 a Microsoft Azure a nabízet BU MM.

Do nově pojmenované skupiny Aricoma Group spadají podniky AutoCont, CAD studio, Cleverlance, AEC, DataSpring a nově Cloud4Com. Roční tržby se blíží sedmi miliardám korun. KKCG má ambice růst v západní Evropě a má finance pro další akvizice.

Cloud4com funguje od roku 2010 a mezi zákazníky má třeba Fortunu, Adastra, T-Mobile, E-Commerce Holding nebo Dr. Max. Působí také na Slovensku. Tržby v roce 2018 přesáhly 105 milionů korun, kdy neuhrazená ztráta z minulých let činila 12,3 milionu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).