Hlavní navigace

Kolín, Ostrava, Třebíč nebo Kněžice. Soutěž Chytrá radnice má první vítěze

31. 10. 2017

Sdílet

První ročník soutěže Chytrá radnice zná své vítěze. „Celkovou chytrost města“ vyhrál Kolín, o jehož smart city aktivitách jsme na Lupě psali ve dvou článcích. Na druhém místě skončila Praha, třetí je pak malá obec Kněžice.

Celkem se soutěžilo v sedmi kategoriích, přihlásilo se 64 projektů. Dvakrát se podařilo vyhrát Ostravě. Konkrétně v sekci e-úřad, kde uspěl projekt fajnOVA pro strategický plán města, a také v sekci veřejná doprava, kde zase uspělo bezkontaktní placení za jízdenky v MHD.

Oblast životního prostředí vyhrál Kolín se svým portálem začleněným do odpadového hospodářství. Lidé na něm mohou zjistit rozmístění kontejnerů na tříděný odpad, jeho zaplněnost a svozy.

Třebíč zvítězila v oblasti individuální dopravy se svými plány na elektromobilitu, chytré parkoviště a přestupní terminál hromadné dopravy.

V energetice uspěla Kněžice, která se pomocí projektu ESO vrací k energetické soběstačnosti. Cenu veřejnosti získaly Těšany za systém třídění odpadu. Systém pracuje na základě čárových kódů na nádobách. Sekci inovativní řešení pak vyhrála Blatná se solární lavičkou CapaSitty. Kompletní výsledky najdete zde.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).