Hlavní navigace

Komerční banka začíná podporovat Android Pay, v Česku je čtvrtá

5. 12. 2017

Sdílet

Po mBank, J&T Bance a Monetě se Komerční banka (KB) stala čtvrtým tuzemským finančním ústavem, který spustil podporu mobilního platebního systému Android Pay. Služba Googlu odstartovala v Česku před třemi týdny s tím, že KB bude brzy dalším přírůstkem.

K používání služby potřebuje uživatel zařízení s Androidem od verze 4.4 dále a podporou NFC. Klient KB si musí Android Pay také aktivovat v Mobilní bance (fyzické osoby) nebo Mobilní bance Business (podnikatelé a firmy).

Do aplikace si pak může přidat platební karty zapojených bank a v obchodech pak platit prostřednictvím svého mobilu. Platby nad 500 Kč je potřeba potvrdit PINem, otiskem prstu a podobně.

Komerční banka už od loňska provozuje podobnou službu pro bezkontaktní platby mobilem nazvanou MojeMobilní karta. Android Pay ji má postupně nahradit, potvrdila banka v tiskové zprávě.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).