Hlavní navigace

Komunita vpsFree.cz spouští video konference zdarma, bez sběru dat

17. 3. 2020

Sdílet

vpsFree

Služba vpsFree.cz, která na komunitní úrovni na společné infrastruktuře provozuje virtuální servery, spustila bezplatnou platformu pro video hovory. Je dostupná zdarma pro všechny zájemce. Důvodem je, že v současné situaci roste poptávka po vzdálených hovorech.

Služba je dostupná na adrese meet.vpsfree.cz a k běhu stačí webový prohlížeč. Registrace není třeba, pouze je nutné zadat místnost, ve které se volající setkají. Místnost lze zaheslovat, funguje i sdílená plocha a textový chat. „Veškerá komunikace je šifrovaná, nesbíráme o ní žádná data a necpeme je nadnárodním korporacím,“ uvádí vpsFree.

Služba běží na nástroji Jitsi Meet, který je šifrovaný a vyvíjen jako open source. K dispozici je na GitHubu. Chod je možný také na chytrých telefonech, kdy je třeba si stáhnout verzi aplikace pro iOS či Android a zadat adresu serveru meet.vpsfree.cz.

Infrastruktura vpsFree běží v Master Internetu. Ten pro účely video konference bezplatně navýšil kapacitu linek. „Měli bychom stíhat nějakých pár tisíc hovorů najednou,“ uvádí spoluzakladatel organizace Pavel Šnajdr.

Komunita vpsFree zároveň rozjela bezplatnou pomoc s IT a bezplatný hosting projektům souvisejícím s řešením situace kolem COVID-19.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).