Hlavní navigace

Konec omezení na 280 znaků. Twitter testuje delší Zápisky, které se dají upravit i po vydání

23. 6. 2022

Sdílet

Twitter - mobilní aplikace - ruka Autor: Depositphotos

Twitter udělal další krok směrem od omezení sdíleného obsahu na určitý počet znaků (momentálně 280, dříve dokonce 140). Na malé skupině uživatelů začal testovat novou funkci Zápisky (Twitter Notes). Ta umožňuje autorům psát delší texty a sdílet je v rámci tweetů.

Zápisky (Notes) (v rozhraní do češtiny někdy překládané také jako Poznámky) mohou obsahovat texty (maximum je 2 500 slov, titulek může obsahovat nejvíce 100 znaků), fotografie, GIFy, videa či tweety. Na Twitteru se budou zobrazovat ve formě tweetu, který bude obsahovat odkaz na samotný zápisek.

Autor: Twitter

Číst zápisky mohou v tuto chvíli všichni uživatelé, psát je ale může jen malá skupina testerů z USA, Velké Británie, Kanady a Ghany. Firma chce tuto skupinu postupně rozšiřovat podle toho, jakou zpětnou vazbu v betatestu dostane.

Na rozdíl od tweetů mohou autoři své zápisky upravovat i po jejich publikování. Pokud text upraví, upozorní na to čtenáře nálepka Edited v horní části zápisku. URL zápisku má i po úpravě zůstávat platná, jen bude odkazovat na upravený zápisek.

Tady se můžete podívat na ukázkový zápisek od Twitteru, tady pak na další příklad u jednoho z testerů.  

Co si myslíte o omezení počtu znaků v tweetech na Twitteru?

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 6. 2022 11:34

  RRŠ

  Vždycky jsem myslel, že omezení na 140 znaků je to nejlepší, co Twitter nabízí... Už prodloužení na dvojnásobek mi přišlo jako krok ne zcela správným směrem, ale pokud to pustí někdy "neomezené", tak se skoro úplně setře rozdíl mezi Twitterem a ostatními sociálními sítěmi.

 • 26. 6. 2022 22:21

  strejda.milan

  280 znaků je akorát, určitě bych nezvyšoval. Autora to aspoň nutí formulovat stroze a věcně. To je hlavní důvod, proč jsem se na twitter přesunul. Na psaní románů ať nechají FB pro důchodce.

  26. 6. 2022, 22:21 editováno autorem komentáře

 • 24. 6. 2022 6:03

  Ondřej Novák

  Joj, i twitter nakonec dorazí do 21. století

  24. 6. 2022, 06:03 editováno autorem komentáře

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).