Hlavní navigace

Konkurence pro Hub a další. Do Prahy vstupuje co-workingový obr WeWork

24. 9. 2018

Sdílet

Drn

Po dřívějších spekulacích je jasno – americký co-workingový obr WeWork začátkem příštího roku vstoupí do Česka. Prostory otevře v Praze na adrese Národní 10, konkrétně v nedávno dokončené budově nazývané DRN. Využívat bude plochu o rozloze šesti tisíc metrů čtverečních.

„Česko má v současnosti jednu z nejrychleji rostoucích ekonomik a představuje aktivní trh pro malé a střední firmy a podnikatele,“ komentuje vstup do Česka Michail Konoplev, který má na starost expanzi ve střední a východní Evropě.

WeWork chce v Praze nabrat až 1100 členů, kteří budou využívat jeho sdílené kanceláře a služby. Firma už má po celém světě přes 280 lokalit a téměř 270 tisíc členů. Patří mezi ně jednotlivci, startupy, ale také velké firmy jako IBM, Dropbox nebo Samsung. WeWork umožňuje svým členům během cestování využívat lokality v různých místech.

Společnost už na investicích a půjčkách posbírala 9,1 miliardy dolarů a vedle kanceláří se snaží nabízet další digitální služby. K tomu využívá i odkupy dalších startupů. Hodnota firmy je dnes kolem 35 miliard dolarů.

V Česku je v poslední době trh s co-workingy hodně aktivní. Nedávno otevřelo například centrum HubHub a Impact Hub zase koupil K10 a stal se největším co-workingem u nás. Rád by také vstoupil na pražskou burzu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 9. 2018 16:33

    kobylisak

    Díky za sic krátkou, ale zajímavou informaci. Je zajímavé vidět, jak nadnárodní korporace věří růstu IT odvětví v Česku...

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).