Hlavní navigace

Koordinátor digitální agendy Ondřej Malý se stane náměstkem MPO pro internetizaci ČR

23. 1. 2018

Sdílet

Bývalý člen Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) a dosavadní koordinátor vlády pro digitální agendu Ondřej Malý se posouvá na novou pozici. Od 1. února se stane „náměstkem ministerstva průmyslu a obchodu pro internetizaci“, napsal na Twitteru premiér Andrej Babiš.

Babiš se podle tweetu na jmenování Malého domluvil s ministrem Tomášem Hünerem.

Ondřej Malý Lupě informaci o svém plánovaném jmenování potvrdil. „Můj úkol od pana premiéra je vyřešit problém s dotacemi z EU na vysokorychlostní internet i posunout kupředu práci na opatřeních, která usnadní výstavbu sítí. To je teď priorita.“

Aktualizace 24. 1. 12:20 – O den později vytvořerní nového místa potvrdilo také ministertsvo průmyslu: „Téma vysokorychlostního internetu je prioritou MPO a celé vlády. Řešení si vyžaduje náročnou koordinaci řady subjektů průřezově jednotlivými resorty. Z toho důvodu si zaslouží samostatnou pozici náměstka, který za tuto problematiku ponese zodpovědnost,“ napsal Lupě Kryštof Čeřovský z tiskového oddělení.

Vláda premiéra Babiše minulý týden nedostala důvěru Poslanecké sněmovny a schválila svoji demisi. Tuto středu ji má přijmout prezident Miloš Zeman. Ministři přesto pokračují v personálních krocích na svých úřadech – ministr vnitra například odvolal ředitele státního IT podniku Národní agentura pro komunikační a informační technologie (NAKIT) Alana Ilczyszyna.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).