Hlavní navigace

Kopřivnický Lumitrix vyvinul krabičku a systém pro video mapping v interiérech

23. 10. 2017

Sdílet

Kopřivnické společnosti Lumitrix se po světě daří prodávat outdoorový projektor, který se využívá k takzvanému video mappingu. Pomocí něho se na budovy a další objekty promítá rozšířená realita, jako je pohyblivý obraz a podobně. Lumitrix získal investici milion eur od brněnských Y Soft Ventures, o firmě jsme více psali v našem nedávném článku.

Teď v Kopřivnici vyvinuli a vyrábějí produkt nazvaný Lumibox. Má stejné funkce, jako nabízí outdoorový projektor, ovšem je určen pro promítání v interiérech. S tím by se česká firma chtěla dostat více na masový trh. Cena je o tisíce dolarů nižší než u projektu outdoorového. Výrobek aktuálně míří na trh.

Lumibox je v podstatě malý počítač, na kterém je nainstalován operační systém Lumiverse. K tomuto počítači se pak připojují tradiční projektory. Lumitrix jeden základní v balení nabízí, je možné ale použít vlastní.

V Kopřivnici sází na to, že takovou sestavu lze obsluhovat bez pokročilé znalosti video mappingu. Lumiverse je připravený a lze ho ovládat pomocí mobilní aplikace.

Lumitrix chce svůj videomappingový systém ideálně dodávat dalším výrobcům hardwaru. Rozjela se první v jednání v Japonsku. Y Soft, který do firmy investoval, zde má dobré vazby například na společnost Konica Minolta a s jednáním tak pomáhá.

„Chceme uspět díky tomu, že platformu máme hotovou a že ji výrobci nemusí vyvíjet od začátku,“ uvádí Jiří Nováček z Lumitrixu. „Prozatím nás živí především hardware. Začínáme ale budovat partnerskou síť.“

Na to, co Lumibox zhruba umí, se můžete podívat v přiložených videích. O Lumitrixu a video mappingu v Česku obecně píšeme v našem článku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).