Hlavní navigace

Krúpa investoval přes 150 milionů korun do padající Cloudery

14. 8. 2019

Sdílet

Investice - peníze - dolary Autor: Isifa

Investiční skupina Krupa Global Investments, za kterou stojí v Praze sídlící slovenský podnikatel Pavol Krúpa, koupila na místní poměry poměrně velký balík akcií americké společnosti Cloudera, která se zabývá ukládáním a managementem velkých objemů počítačových dat.  Společnosti se přitom od začátku roku příliš nedaří.

Krúpova investiční skupina nakoupila balík akcií společnosti v hodnotě 154 milionu korun, tedy asi 6,7 milionu dolarů, upozornil na to server E15.cz. Cloudera se od začátku roku netěšila příliš velké důvěře investorů a ztratila víc jak 40 % ze své tržní valuace. V posledních týdnech se zdá, že by akcie společnosti mohly nalézt své dno, dočasný odraz ale mohl být teoreticky způsobený právě i Krúpovým nákupem (přestože jde v poměru k celkové hodnotě společnosti o menší částku, likvidita akcií Cloudery nemusí být v tuto chvíli příliš veliká).

„Plně podporujeme Icahnův (myšlen Carl Icahn – pozn. redakce) plán na získání křesla ve správní radě a provedení nezbytných zásadních kroků, které rozhýbají tým vedení,“ prohlásil pro E15.cz Krúpa, který ještě dodal: „Myslíme si, že akcie společnosti Cloudera jsou v současné době podhodnoceny.“

Cloudera letos
počítá s příjmy v intervalu mezi 745 a 765 miliony dolarů (asi 17 -
17,6 mld. Kč), odhady většiny analytiků jsou přitom o něco vyšší.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).