Hlavní navigace

Kurz Bitcoinu spadl ke 30 tisícům USD, uživatelé hlásí problémy při prodejích

19. 5. 2021

Sdílet

Bitcoin - peníze Autor: Depositphotos

Několikadenní setrvalý pokles ceny kryptoměny Bitcoin dnes nabral nečekaný spád. Hodnota jedné mince se po poledni zastavila na 30 202 USD, aby následně vystoupala na zhruba 37 a půl tisíce dolarů. 

Ještě ráno se přitom Bitcoin obchodoval za 40 tisíc USD. Během historického maxima v polovině dubna pak jeden Bitcoin stál více než 64 tisíc USD. Uživatelé hlásí problémy při prodejích na kryptoměnových burzách.

Výprodeje před několika dny nastartoval tweet Elona Muska, který oznámil, že automobilka Tesla přestává přijímat platby Bitcoinem kvůli jeho údajné neekologičnosti. Automobilka, která v zimě nakoupila velké množství kryptomincí, také nedávno oznámila jejích částečný prodej. Dnes Musk na Twitteru nicméně naznačil, že zbytek vlastněných kryptoměn Tesla drží i navzdory výraznému propadu.

Paniku na trhu pravděpodobně podpořila i zpráva, že trojice čínských regulátorů zakázala finančním institucím a platebním společnostem provádět jakékoliv transakce prostřednictvím kryptoměn. Čína rozhodnutí odůvodnila tím, že kryptoměny jsou vysoce volatilní a nemají žádnou reálnou hodnotu.

Výprodej Bitcoinu strhl držitele i dalších kryptoměn. Dvouciferným tempem padá i Ethereum (22 %), Cardano (20 %) nebo satirický Dogecoin (21 %). Prudké pohyby na trhu dokonce vedly k zahlcení kryptoměnových burz. Výpadky hlásí uživatelé směnáren Binance a Coinbase nebo bankovní aplikace Revolut.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).