Hlavní navigace

Kvartální výsledky Alphabet jsou vysoko nad odhady

26. 7. 2019

Sdílet

V době, kdy jsou finanční výsledky konkurenčních společností spíše zklamáním, se mateřské společnosti Google podařil meziroční nárůst tržeb o víc jak 19 %. 

Čistý zisk Alphabet za Q2 meziročně vzrostl z 3,2 miliardy na 9,95 miliardy dolarů. Společnost oznámila výsledky v noci na dnešek po uzavření burzy. Za mimořádně úspěšným čtvrtletím mělo stát zvýšení inzertních objemů ve vyhledávači Google a také nárůstu využívání Youtube. Alphabet také přišel ve Q2 se sérií novinek ve svém inzertním portfoliu.

Na výrazném rozdílu se ale také nemalou měrou podepsalo to, že v roce 2018 v témže období drasticky snížila příjmy společnosti pokuta 4,34 miliardy eur ze strany od Evropské komise za zneužití dominantního postavení souvisejícího s mobilním systémem Android. Tržby společnosti se vyšplhaly na 38,94 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 19,3 procenta, překonaly tedy odhady analytiků, kteří očekávali růst tržeb pouze o 16,82 procenta. Zisk na akcii se zvedl na 14,21 dolaru, analytický odhad přitom předpokládal pouze 11,32 dolaru.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).