Hlavní navigace

Kvartální zisk Samsungu spadl na polovinu

9. 10. 2019

Sdílet

Samsung

Předběžné odhady finančních výsledků jihokorejského giganta v oblasti výroby elektroniky poukazují na meziroční 56 % pokles provozního zisku. Ten se propadl na 7,7 bilionu wonů (okolo 151 miliard Kč). Vyplývá to z tiskové zprávy Samsung Electronics k interpretaci  výsledků.

Výsledky, které odrážejí prodeje za období od července do září, jsou přesto výrazně lepší, než bylo očekávání analytiků, například společnost Refinitiv Smart Estimate odhadovala provozní zisk Samsungu za kvartál jen 7,1 bilionu wonů, ještě skeptičtější byli analytici oslovení Bloombergem, ti jej odhadovali jen na 6,97 bilionu.

Samsung zasáhla především klesající poptávka po čipech vyvolaná obchodní válkou mezi USA a Čínou a Japonské restrikce na export potřebných surovin pro jejich výrobu. Výsledky naopak podpořily dobré prodeje mobilního zařízení Galaxy Note 10 a prodeje konkurenčního iPhone 11 Pro, který využívá OLED displej právě od Samsungu.
Dlouhodobě by mohl Samsung z obchodní války mezi USA a Čínou dokonce  profitovat, poskytuje mu totiž zejména na evropském trhu značnou výhodu před čínským konkurentem Huawei Technologies a jeho značkami.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).