Hlavní navigace

Kyberbezpečnost bude součástí české ekonomické diplomacie, zapojí se NÚKIB

7. 5. 2020

Sdílet

NÚKIB

Česká státní ekonomická diplomacie začne podporovat také kybernetickou bezpečnost. Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) podepsal s ministerstvem zahraničí ujednání o spolupráci a kyberbezpečnost se tak stává součástí takzvaného Společného nástroje financování ekonomické diplomacie České republiky.

Stát každý rok realizuje podporu dvou až tří stovek projektů s finanční podporou přesahující 50 milionů korun. Jedná se o takzvané projekty ekonomické diplomacie neboli PROPED. Přihlášené aktivity schvaluje komise.

„Cílem projektů ekonomické diplomacie je podpořit proexportní aktivity českých firem a jejich vstup na zahraniční trhy. Projekty ekonomické diplomacie mohou mít podobu semináře, konference, kulatého stolu, incomingové mise, workshopu či účasti českých firem na výstavách a veletrzích,“ uvádí ministerstvo zahraničí v prospektech.

Projekty pro rok 2020 lze vidět v tomto seznamu. Jde zejména o energetiku, automobilový, letecký, strojírenský a obranný průmysl. Zastoupení má ale i 14 ICT projektů. Jde o mise na veletrhy a další akce v několika zemích.

„Kybernetická bezpečnost je rychle se rozvíjející obor, který má přesah do mnoha sektorů, hlavně ICT, věda a výzkum, obrana, ale například i zdravotnictví, energetiky či strojírenství. NÚKIB se zaměří na realizaci výzkumných misí, které povedou k prohloubení mezinárodní spolupráce v klíčových tématech kybernetické a informační bezpečnosti,“ vzkazuje k budoucímu začlenění kyberbezpečnosti NÚKIB.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).