Hlavní navigace

Laserový televizor Hisense HE88L5V se bude prodávat i v Česku

15. 3. 2021

Sdílet

Hisense HE88L5V Autor: Hisense

Společnost Hisense oznámila, že na český trh uvede první sonickou laserovou TV na světě. „Propojuje 4K obraz se zvukem, který vychází přímo z velkorysého 88" zobrazovacího panelu se speciální strukturou,“ vysvětluje firma, v čem spočívá nová technologie. Model Hisense HE88L5V se skládá z televizní konzole, tedy projekční televizní části s ultrakrátkou promítací vzdáleností, a celulárního bionického panelu, na který je obraz promítán. Na rozdíl od klasického projektoru může být konzole umístěna pouhých 19 cm od stěny, na níž budete promítat.

„Oproti stejně velkým LCD televizorům má ale laserová TV navíc i poloviční spotřebu elektrické energie a  projekční panel je výrazně lehčí – váží přibližně třetinu, necelých 12 kg,“ tvrdí výrobce. 

Struktura sonického panelu se podobá včelím plástvím, věrnost zvuku (Hi-Fidelity Ratio) je na úrovni 97 %, zatímco rezonanční panel OLED TV dosahuje hodnoty 87 %. Podporuje rozsah zvuku od 50 Hz až do 20 kHz a zvukový standard Dolby Atmos® Audio.

Laserová TV využívá RGB architekturu a chipset s projekční technologii DLP® společnosti Texas Instruments. „Výsledkem je rychlé zpracování obrazu o vysoké čistotě, s jemnými detaily a vysokým jasem. Systém X-Fusion™ Laser Light Source generuje velmi úzký světelný paprsek – světelná vlna je proto naprosto čistá s vysokou úrovní jasu 350 nitů, a na rozdíl od obyčejného projektoru nemá přenos světla problémy s rozptylem. Můžete si proto vychutnat obrovskou škálu precizně zobrazených, přirozených, čistých a sytých barev s realistickým kontrastem, hlubokou černou a jasně bílou. Díky tomu se při sledování filmů, sportu i jakéhokoliv jiného vizuálního obsahu dočkáte skutečně nadstandardní obrazové kvality v 4K Ultra HD kvalitě, a to nejen večer, ale i ve dne bez zatažených závěsů,“ přibližuje produktový manažer Matej Hušták. 

V televizoru je operační systém VIDAA U4 s předinstalovanými aplikacemi, včetně českých (web výrobce uvádí například Televizi Seznam, Lepší.TV, Voyo, Filmbox, SledováníTV, Netflix, YouTube, Facebook Watch nebo UEFA TV). Přístroj lze ovládat hlasovou asistentkou Alexa i prostřednictvím RemoteNow přes telefon či tablet. Čeští zákazníci se dočkají na konci března, televizor bude cenově patřit do luxusní kategorie. Hisense si za něj bude účtovat 129 tisíc korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).