Hlavní navigace

Legenda se vrací. Mladá fronta oživuje značku herního Excaliburu

11. 11. 2016

Sdílet

Legendární herní časopis dostane po čtvrt století novou tvář. Vydavatelství Mladá fronta oživený Excalibur koncipuje tak, že bude pokrývat především populární on-line hry. 

Nový Excalibur.cz vychází z původního webu WoT.cz věnovaného hře World of Tanks,“ tvrdí mluvčí vydavatelství Pavlína Míčová s tím, že WoT zůstává i nadále klíčovou součástí magazínu. Vedle informací z tankového světa ale přibudou informace o League of Legends, Dota 2, Overwatch, World of Warcraft nebo Heroes of the Storm. Další tituly budou postupně přibývat.

Nový Excalibur nese podtitul Hráči hráčům. Vydavatelství tak při tvorbě obsahu sází hlavně na fanoušky. "Veškeré novinky jsou psané hráči, kteří se rádi podělí o nové informace, videa, tipy, recenze a mnoho dalšího. Naším záměrem je komunitu hráčů online her dostat na jedno místo,“ dodává šéf on-line divize vydavatelství Erik Dvořák.

Původní časopis vyšel poprvé v lednu roku 1991 a vydával ho Martin Ludvík. Původně černobílý měsíčník se zaměřoval na hry pro osmi a šestnáctibitové počítače a později se už pustil především do světa PC. Redakce Excaliburu se pak stala líhní autorů nejen pro následnické časopisy Level, Score nebo Gamestar, ale redakcí prošli i třeba zakladatelé serveru Escort.cz. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).