Hlavní navigace

Legendární Atari se vrací, na trh přijde Ataribox kombinující retro a současnost

Sdílet

Jan Sedlák 17. 7. 2017

Přístroje legendární společnosti Atari se po 23 letech vrací. Alespoň tedy ve dvou variantách zařízení nazvaného Ataribox, o němž se toho bohužel prozatím ví dost málo.

Atari nenabízí žádné přesné specifikace. Pouze je jasné, že nová konzola bude mít HDMI výstup, čtyři USB porty, výstup na sluchátka a slot pro SD karty. Společnost také uvádí, že Ataribox bude podporovat jak staré softwarové tituly, tak i ty moderní. Co to přesně má znamenat, není jasné. Rovněž není známá cena ani dostupnost.

Ataribox se bude prodávat ve dvou variantách. Design je možné prohlédnout si v prvních renderech. Jelikož skutečně jde o rendery, nemusí být vývoj nového Atari v žádné vyloženě pokročilé fázi – ale kdo ví.

Jeden z designů hodně vychází z původních Atari a nabídne dřevo v kombinaci s černým plastem. Druhá verze pak nabídne sklo a černou a červenou barvu.

Pokud chcete zavzpomínat či vidět, jak původní Atari vypadala, podívejte se na naší rozsáhlou galerii a reportáž z muzea v Berlíně.

Atari není jediné retro, které v posledních měsících ožívá. Nintendo už dříve vydalo miniverzi svého osmibitového stroje NES (NES Classic), kterou lze připojit k moderním displejům a která obsahuje řadu předinstalovaných titulů. V současné době se připravuje i šestnáctibitový nástupce SNES (Super NES Classic). Podobné stroje lze vidět i od jiných výrobců.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.