Hlavní navigace

Legendární český správce souborů Altap Salamander mění majitele

1. 6. 2019

Sdílet

Altap Salamander

Česká společnost Altap, která stojí za vývojem u nás proslaveného správce souborů Altap Salamander, mění majitele. Dva podílníci Jan Ryšavý a Petr Šolín převedli stoprocentní podíl do firmy FINE, která se zaměřuje na vývoj stavebního softwaru. Novými jednateli se stali Jiří Laurin a Miloš Vodolan.

Altap Salamander byl dříve známý jako Servant Salamander. Jde o správce souborů pro Windows, který ve verzi 3.08 podporuje 32 i 64bitovou verzi Windows 10 a funkční je až do verze 2000.

Salamander vyšel v roce 1997 jako freeware. Od verze 2.0 se pak začal distribuovat jako shareware, což už byla aktivita spadající právě pod Altap.

Licence na Altap Salamander vyjde na 778 korun s DPH. Přikoupit si lze také rozšíření PictView (prohlížeč obrázků), WinSCP (SFTP a SCP klient) a Self-Extractor (samorozbalitelné archivy), což cenu zvýší na 1402 korun. Salamander umožňuje vývoj dalších rozšíření, k dispozici jsou k tomu nástroje.

Společnost Altap přesné finanční výsledky nezveřejňuje. Nový majitel v podobě firmy FINE v roce 2017 dosáhl na čistý obrat přes 44 milionů korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).