Hlavní navigace

Lepší.TV: Čtvrtina našich klientů pochází z Moravskoslezského kraje

27. 8. 2018

Sdílet

IPTV

První IPTV, tedy televize využívající ke svému vysílání internetový protokol, vznikly před více než dekádou a dnes je podle databáze Rady pro rozhlasové a televizní vysílání na trhu několik desítek poskytovatelů těchto služeb. 

Služby IPTV operátorů patří do skupiny médií, které jsou šířeny prostřednictvím zvláštních přenosových systémů, licence firmy získávají většinou na více než deset let. Na internetu jsou navíc k dispozici i audiovizuální služby na vyžádání, jež nejsou licencovány, ale pouze evidovány. 

Trh tak za několik posledních let značně nabobtnal. Rozhodli jsme se proto vytvořit přehledné srovnání základní nabídky největších poskytovatelů, uvedl Pavel Górecki, ředitel platformy Lepší.TV, která funguje od prosince 2016.

Naše služba je nejsilnější v Moravskoslezském kraji, kde máme podíl 23 procent z našeho pokrytí. Následuje Středočeský kraj s 9,82 procenta, Praha s 9,44 procenta a Jihomoravský kraj s 9,33 procenta, uvedl Górecki ke statistikám rozložení uživatelů Lepší.TV podle jednotlivých krajů. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).