Hlavní navigace

Letgo v ČR opět končí, tentokrát již asi definitivně

17. 7. 2019

Sdílet

Letgo

Letgo v ČR vypnulo aplikaci (nelze ji už ani stáhnout z Google Play či App Store) i web, tentokrát bude konec již zdá se definitivní.

Bazarová aplikace Letgo poprvé překvapila svým plánem na nenadálý rychlý odchod letos v březnu, když na svých stránkách oznamovala, že v dubnu na českém trhu službu ukončí a zastavila příjem nových inzerátů, v podobné situaci bylo i několik dalších evropských trhů. Za rozhodnutím tehdy měli stát investoři projektu. Následně ale společnost oznámení v tichosti stáhla a fungovala dál. Nyní po rychlém krátkém oznámení, které se na webu objevilo v červnu, natvrdo vypnula mobilní aplikaci i web (hosting stále běží, dokonce zobrazuje kus kódu v JSON formátu), pravděpodobně již na stálo.

Služba před více jak rokem v Česku investovala masivní prostředky do nadlinkové reklamní kampaně „Vyfoť, sdílej, domluv a prodej“, kterou prakticky nešlo přehlédnout. Právě marketingové náklady mohly stát za „druhou šancí“, je také možné, že společnost plánovala svůj prodej a přítomnost na větším množství trhů měla nalákat kupce. Důvody každopádně pominuly a společnost opět odchází z trhu takříkajíc po Anglicku, bez zbytečného upozorňování.

Původně americkou službu založili v roce 2015 Alex Oxenford a Jordi Castello. V České republice mělo Letgo v loňském roce 1 milion aktivních uživatelů a účet zde mělo za jeho krátkou lokální historii zhruba dva miliony lidí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).