Hlavní navigace

Letní schéma ČT: staré detektivky, Donutil, Gott a Ponorka

Sdílet

Filip Rožánek 26. 6. 2019
Rocco Schiavone Autor: Česká televize

Česká televize představila prázdninové vysílací schéma. I letos se na obrazovky vrátí detektivní seriály Hříšní lidé města pražského a Malý pitaval z velkého města. Středeční hlavní vysílací čas na ČT1 vyplní televizní povídky 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem, v pátek večer budou výpravné pohádky a v neděli klasické české filmy.

Fanoušci Karla Gotta si v mnoha pořadech České televize připomenou osmdesáté narozeniny svého idolu. V premiéře uvidí například bilanční třídílnou minisérii Karel je Gott, natočenou jako poctu jeho úspěchům, jeho povaze i bohatému profesnímu životu.

Na ČT2 budou každý večer filmy, s výjimkou úterý a čtvrtka zahraniční. Vysílání neopomene ani kolekci dokumentů Olgy Sommerové a filmy Bolka Polívky – oba letos v létě oslaví sedmdesátiny. Premiéra dokumentu Den, kdy jsme se prošli po Měsíci připomene 50. výročí přistání na Měsíci. Středeční prime time se zaměří na zahraniční seriály: odvysílána bude italská kriminálka Rocco Schiavone o svérázném kriminalistovi a německý válečný seriál Ponorka.

Na ČT Art poběží filmy Ingmara Bergmana, filmová přehlídka Americké nezávislé léto a dokumentární cyklus o historii Hollywoodu. V premiéře stanice uvede komedie Takoví normální vozíčkáři, Pěkně blbě nebo Zbrusu nový zákon. V přímém přenosu koncertu z Paříže vystoupí největší operní hvězdy, z Národního divadla pak kamery České televize zprostředkují pěveckou soutěž Operalia s Plácidem Domingem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.