Hlavní navigace

Livesport od O2 kupuje Tapito a chce se stát předním zdrojem informací v Česku

7. 6. 2019

Sdílet

Tapito

Česká společnost Livesport získala skrze Livesport Invest stoprocentní podíl ve firmě Tapito. Přebrala jej od podniku Bolt Startup Up Development, která je součástí tuzemského operátora O2. Ten už podobně koncem roku 2017 prodal podíl ve službě Taxify.

Tapito je agregátor zpravodajství, blogů a dalších zdrojů přizpůsobený na míru uživatele. Na vývoji se podílelo studio Ackee. Livesport tak má ambici stát se vedle sportovních výsledků silným hráčem také v běžných zprávách.

„Akvizicí Tapita rozšiřujeme naše produktové portfolio o populární agregátor zpravodajství českého internetu. Hodláme využít know-how se zpracováním stovek webových zdrojů ke vzniku unikátní zpravodajské platformy, kterou uvedeme ještě letos. Na webu i v mobilních aplikacích umožníme uživatelům odběr zpráv přímo na míru jejich preferencím s cílem stát se jedním z předních zdrojů informací v českém digitálním prostoru,“ uvádí majitel Livesportu Martin Hájek.

Livesport Invest loni na podzim investoval také do přepravní služby Liftago, a to částku sto milionů korun. Firma rovněž získala Pragosport, majitele vysílacích práv na českou fotbalovou ligu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).