Hlavní navigace

Logistika především. E-commerce Vánoce pokračují. Přichází garance doručení

14. 12. 2016

Sdílet

Pošťáci stávkují a Mall.cz se zkouší zaručit, že nákupy doveze přesně a včas. Pokud by se zásilka oproti deklarovanému termínu opozdila, nabízí e-shop bolestné v podobě pětisetkorunového slevového poukazu.

Na pobočkách bude obchod vydávat zboží až do poledne 24. prosince. Kdo chce mít zaručenou jistotu dodání do Vánoce, musí si objednat do sobotní půlnoci. 

Sezóna vrcholí. Podle Alzy padne nákupní rekord zítra, patnáctého prosince. „Postupně se zvyšující denní tržby vzrostou na samém vrcholu o 300 až 500 procent oproti běžnému dni,“ tvrdí Karel Kučera, ředitel marketingu Alza.cz. 

I Alza garantuje svou verzi doručení do Vánoc. Případné odškodné ale nenabízí. „Kapacitu přepravy máme naddimenzovanou pro případ, že by se některý z přepravců dostal do problémů nebo třeba i do stávky,“ dodává Kučera. Ti, co nakupují na poslední chvíli a mohou si vyzvednout zboží na prodejně, by ale měli objednávat ideálně do 22. prosince. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 12. 2016 20:39

  Garance Alzy je fraška (neregistrovaný)

  Co to má Alza za garanci?
  Pod slovem garance si představuju něco takového, že když se něco nesplní, následuje odškodnění za nepodařenou věc.
  Nic takového tam Alza nemá, právě naopak:
  "V případě tzv. vyšší moci (mj. mimořádné, nepředvídatelné, neodvratitelné a nezaviněné události, nepředvídatelného počasí, neočekávaného skokového nárůstu počtu objednávek, nebo výpadku informačního systému) Alza nenese odpovědnost za pozdní dodání.
  Kupující bere na vědomí, že tato akce může být kdykoliv aktualizována na základě mimořádných událostí nebo jiných skutečností, a to zejména s ohledem na způsoby dopravy zboží, či zcela odvolána."

  Bohužel lidi si nečtou, opravdu si myslí, že Alza něco garantuje a u toho zeleného zmrda nakoupí. Nepochopím...

 • 14. 12. 2016 17:57

  Pawel (neregistrovaný)

  Alza "garantuje" dodání do vánoc, ale žádnou kompenzaci nenabízí? Čím tedy to dodání garantuje?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).