Hlavní navigace

Loňský zisk TV Prima dosáhl 317 milionů korun

Sdílet

Filip Rožánek

Televizní skupina Prima zveřejnila v obchodním rejstříku hospodářské výsledky za minulý rok. Hospodaření skončilo po zdanění ziskem 317 milionů korun, tedy nižším než v roce 2017, kdy byl 591 milionů korun. „Je sice pravdou, že v meziročním srovnání došlo k poklesu hospodářského výsledku, nicméně to bylo ovlivněno výrazným růstem investic do výroby televizních formátů vlastní tvorby a tvorbou rezerv,“ píše ve výroční zprávě generální ředitel Marek Singer.

Tržby se naopak zvýšily, z 3,3 miliardy korun v roce 2017 na loňských 3,5 miliardy korun. „Růst nákladů na pořady vlastní tvorby byl tak masivní, že jeho dopady nevykompenzoval ani významný meziroční růst investic na televizním reklamním trhu o zhruba 8 % a z toho vyplývající růst tržeb společnosti,“ dodává Singer.

Nosnými formáty vysílání se staly zejména seriály – Modrý kód, Krejzovi nebo Polda. Prima si pochvaluje také výkon docu-reality Policie v akci. Ne všechno se ale podařilo, výroční zpráva zmiňuje neúspěch zábavních formátů A je to naše nebo 1 proti všem. Od března 2018 využívá televize pro natáčení vlastní výrobní kapacity v Praze 10 – Malešicích.

Mediální skupinu Prima letos čeká stěhování, v listopadu 2019 by se měla ze současného sídla na Palmovce přesunout do rekonstruované budovy v Praze 10 – Strašnicích. „V té době už budou provedeny provozní testy veškerých vysílacích technologií a ověřena jejich spolehlivost tak, aby v okamžiku přestěhování byly schopné plné provozní zátěže,“ uzavírá Singer.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?