Hlavní navigace

Lukačovičovo Windy přidává animované satelitní snímky pro celý svět

Sdílet

Jan Sedlák 16. 7. 2019
Windy

Služba Windy, za kterou stojí majitel Seznamu Ivo Lukačovič, přidala novou informační vrstvu. Jde o interaktivní animované satelitní snímky pro celý svět. Satelitní snímky celé planety si lze prohlížet v jednom kompozitu. Funkce je zatím k dispozici ve webové verzi (desktop i mobily), v mobilních aplikacích bude k dispozici během léta.

Díky nové vrstvě je možné vidět aktuální vývoj oblačnosti, jde rozpoznat vznikající bouře ještě předtím, než se začne blýskat a pršet a je také možné sledovat pohyb oblačných útvarů nad oceány a monitorovat aktuální pohyb tajfunů a hurikánů.

Windy dává dohromady satelitní snímky od organizací EUMETSAT, NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration z USA) a JMA (Japan Meteorological Agency).

„Pro oblast Evropy jsou snímky z EUMETSATu dostupné dokonce v pětiminutových intervalech ve viditelném RGB spektru, Infrared a Infrared+. V Evropě má RGB kompozit rozlišení téměř 1km. Pro oblast Afriky a Atlantského oceánu jsou snímky dostupné po 15 minutách. Snímky z NOAA a JMA jsou dostupné po 10 minutách. Na Windy.com si můžete prohlédnout výsledný kompozit pro posledních až 12 hodin,“ popisují autoři.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.