Hlavní navigace

Lukačovičovo Windy přidává animované satelitní snímky pro celý svět

16. 7. 2019

Sdílet

Windy

Služba Windy, za kterou stojí majitel Seznamu Ivo Lukačovič, přidala novou informační vrstvu. Jde o interaktivní animované satelitní snímky pro celý svět. Satelitní snímky celé planety si lze prohlížet v jednom kompozitu. Funkce je zatím k dispozici ve webové verzi (desktop i mobily), v mobilních aplikacích bude k dispozici během léta.

Díky nové vrstvě je možné vidět aktuální vývoj oblačnosti, jde rozpoznat vznikající bouře ještě předtím, než se začne blýskat a pršet a je také možné sledovat pohyb oblačných útvarů nad oceány a monitorovat aktuální pohyb tajfunů a hurikánů.

Windy dává dohromady satelitní snímky od organizací EUMETSAT, NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration z USA) a JMA (Japan Meteorological Agency).

„Pro oblast Evropy jsou snímky z EUMETSATu dostupné dokonce v pětiminutových intervalech ve viditelném RGB spektru, Infrared a Infrared+. V Evropě má RGB kompozit rozlišení téměř 1km. Pro oblast Afriky a Atlantského oceánu jsou snímky dostupné po 15 minutách. Snímky z NOAA a JMA jsou dostupné po 10 minutách. Na Windy.com si můžete prohlédnout výsledný kompozit pro posledních až 12 hodin,“ popisují autoři.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).