Hlavní navigace

Lukačovičovo Windy žádá o dobrovolné příspěvky, letos chce vybrat 200 tisíc eur

9. 1. 2019

Sdílet

Windy

Služba Windy.com, kterou vyvíjí tým kolem majitele Seznamu Iva Lukačovičezačala od uživatelů vybírat dobrovolné příspěvky. Do mobilních aplikací pro iOS a Android asi před měsícem přibyla možnost in-app nákupu jednorázového nebo pravidelného měsíčního příspěvku a do budoucna se počítá i s možností platby přes PayPal a kreditní karty.

Windy chce během letošního roku vybrat 200 tisíc eur. Lukačovič informoval, že už se od téměř sedmi tisíc lidí podařilo vybrat přes 50 tisíc eur. Možnost jednorázového „donate“ startuje na částce 129 korun, nejvyšší je 1290 korun. Pravidelné měsíční poplatky startují na 49 korunách.

Windy provozuje společnost Windyty, která má kanceláře v Praze na Smíchově. Firma před pár měsíci uvedla, že se jí každoročně daří navyšovat návštěvnost o 300 procent a například v době hurikánů má až šest milionů unikátních uživatelů denně.

Windy funguje zdarma a nemá integrovanou žádnou reklamu. Lukačovič uvádí, že je třeba platit účty a že firma zároveň kupuje nákladná data o počasí, která do služby integruje.

Společnost Windyty podle účetní uzávěrky za rok 2017 vykázala čistý obrat ve výši 3,5 milionu korun a skončila ve ztrátě 11,1 milionu korun. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).