Hlavní navigace

Majitel Active24 kupuje WebSupport, zakladatel Truban naplno míří do politiky

12. 2. 2019

Sdílet

Michal Truban

Slovenská webhostingová společnost WebSupport po letech mění majitele. Za nespecifikovanou částku jí koupila dánská investiční skupina Axcel, která ovládá českou trojku na trhu Active24. Axcel je konkrétně vlastníkem Loopia Group, kam vedle Active24 nově spadne právě i WebSupport. Podle informací Lupy obchod překonal deset milionů eur.

WebSupport uvádí, že tento přesun „otevře dveře na evropský trh“. Slovenský podnik se v minulosti už na některé zahraniční trhy vydal. Působí v Maďarsku, částečně v Rakousku a také v Česku. K nám se firma více dostala v roce 2014, když koupila společnost Český server.

WebSupport říká, že má přes 140 tisíc zákazníků. Podnik je dlouhodobě růstový. V roce 2017 dosáhl na tržby 3,97 milionu eur, celkové výnosy 4,02 milionu eur a zisk 354 tisíc eur. Šlo o meziroční růst 19 procent.

Zakladatel a dosavadní majitel WebSupportu Michal Truban uvádí, že nabídky na odkup dostával každý rok. Pro prodej se rozhodl až nyní, protože se naplno chce věnovat politice. Do ní vstoupil jako spoluzakladatel strany Progresívne Slovensko. „Svoj podnikateľský sen som si už splnil. Dokázal som, že úspešná slovenská firma sa dá vybudovať čestne a čisto. Teraz idem naplno do politiky, aby som ukázal, že tak čestne a čisto sa dá riadiť aj štát,“ komentuje Truban.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).