Hlavní navigace

Majitel Leo Expressu zakládá fond pro české startupy, na investice má milion eur

24. 11. 2016

Sdílet

Podpora českých projektů na cestě na globální scénu. To má být podle Leoše Novotného, zakladatele Leo Expressu, hlavní cíl nového venture kapitálového fondu Aakon Labs

Ten vznikl jako divize jeho investiční firmy Aakon Capital a Novotný pro něj do Prahy přivedl několik posil z USA. Spoluzakladatelem a výkonným ředitelem je Shaurya Saluja (LinkedIn) a dalšími partnery Aditya Sarkara (LinkedIn) a Samridh Saluja (LinkedIn).

„Paradoxně nejnáročnější bylo našim americko-indickým kolegům získat pracovní víza v Česku. Celý proces trval pět měsíců, od získání všech potřebných příloh k žádosti k obdržení schválení od Ministerstva vnitra ČR, kde jsme až do posledního momentu nevěděli, zdali nám bude žádost schválena. Někdo by měl založit startup na překonávání těchto byrokratických bariér,“ říká Novotný.

Aakon Labs bude hledat zajímavé startupy nejen v oblasti dopravy a dopravní e-commerce, ke které má Novotný blízko. Fond má být primárně zaměřený na Česko, ale nebrání se startupům z jiných zemí. Na investice má určenou částku asi 1 milion eur.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).