Hlavní navigace

Majitel Novy zvažuje prodej firmy nebo strategickou fúzi

25. 3. 2019

Sdílet

CME logo

Mediální společnost Central European Media Services, která vlastní televizi Nova, uvažuje o prodeji části nebo celé firmy. Oznámila to v tiskové zprávě. Akcie společnosti v reakci na toto oznámení začaly růst.

„Po pěti letech rychlého růstu a oddlužování společnost nikdy nebyla v lepší formě. Pevně věříme, že nyní je ten správný čas provést tento strategický přezkum,“ sdělil předseda představenstva CME John Billock. Rozhodnutí podporuje i největší akcionář CME, obří telekomunikační firma AT&T.

Firma se buď může spojit se strategickým partnerem, prodat celou společnost nebo některá svá aktiva, projít rekapitalizací anebo pokračovat tak, jak je. Možné alternativy přezkoumá zvláštní výbor.

Výsledkem tohoto strategického uvažování ale nemusí být žádná konkrétní transakce. Pro celý proces nebyl určen ani žádný časový rámec. S přezkumem pomohou CME poradenské společnosti Allen & Company, BofA Merrill Lynch a Covington & Burling.

CME v současné době působí na pěti trzích ve střední a východní Evropě. Provozuje 30 televizních stanic v Bulharsku, Česku, Rumunsku, na Slovensku a ve Slovinsku. Spekulace o prodeji Novy nebo celé CME se na trhu objevují už delší dobu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).