Hlavní navigace

Malá kina se spojila a začínají promítat filmy na webu VaseKino.cz

Sdílet

David Slížek 27. 3. 2020
Vasekino.cz

Desítky jednosálových kin, která byla kvůli epidemii COVID-19 uzavřena, se spojily do jednoho online projektu. Od pátku 27. března začínají společně „promítat“ filmy na webu VaseKino.cz.

„Z České republiky vytvoříme jedno velké virtuální jednosálové kino se stejným programem v pravidelných hracích profilech. Budeme tak simulovat provoz kina v obýváku,“ říká duchovní otec a iniciátor projektu, předseda Asociace provozovatelů kin Martin Pošta.

Do projektu se podle něj zapojilo přes 80 kin z celé republiky. „Prodej lístků bude probíhat on-line pomocí prodejních systémů jednotlivých kin. Divák tak má možnost vyjádřit solidaritu se svým kinem a podpořit ho v této těžké době, aby vůbec existovalo, až situace pomine,“ dodává.

Vstupné na virtuální projekci činí 70 Kč. „Hrajeme na reálné kino se vším všudy. Není možné film zastavit, vracet nebo přeskočit reklamy. Diváci můžou podpořit své kino koupí více lístků, ale spíš počítáme, že si koupí jeden pro získání kódu a pak se bude dívat celá rodina,“ popisuje Pošta.

První filmem ve virtuálním kině má být cestovatelské roadmovie a dokument Afrikou na pionýru, které by mělo v kinech právě nyní premiéru.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.