Hlavní navigace

Mall Group od Poláků kupuje výdejní balíkomaty, v Česku jich chce mít desítky

21. 9. 2018

Sdílet

Mall.cz Autor: Jan Sedlák

E-commerce skupina Mall Group v Česku a na Slovensku přebírá síť automatizovaných výdejních boxů od polské společnosti InPost, zjistil časopis Logistika. InPost v Česku zakořenil po spojení s firmou Kouzelná Almara. Mall tak navazuje na Alzu, která v současné době provozuje 62 „balíkomatů“.

Mall začne s pilotním projektem na devíti místech v Praze a následně se chce rozrůst na 78 míst v Česku a 31 na Slovensku. „Z původní stovky odběrných míst se tak, spolu se sítí Uloženek, dostáváme na více než 150 lokalit v Česku a 120 na Slovensku,“ uvedl pro Logistiku retailový ředitel Mall Group Ivan Vodička.

Mall chce boxy prozatím využívat pro objednávky ze svého hlavního e-shopu. Musí obsahovat jeden druh zboží a musí být zaplacené kartou či převodem. Od října se mají rozjet také nákupy více položek.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 9. 2018 14:14

  Noname (neregistrovaný)

  Tak snad se to rozjede. Ruzne boxy na baliky jsou skoro vsude, kde jsou i alzaboxy, ale prakticky neexistuji eshopy, ktere by tam byly ochotny dodavat :-(

 • 21. 9. 2018 20:11

  Pavel (neregistrovaný)

  Problém těchto výdejních boxů (tady v ČR) je, že tam není stálá teplota a proto je to nepoužitelné pro výdej např. kosmetiky, trvanlivých potravin, doplňků stravy či léků nebo ostatních věcí co potřebují správnou teplotu uchovávání... V zimě to tam zmrzne a v létě přehřeje.... To je jeden z důvodů proč to e-shopy moc nepoužívají. Přitom to jde osadit klimatizací nebo je umisťovat na vhodnější místa.

 • 23. 9. 2018 20:35

  Starous (neregistrovaný)

  Dnes jsem kolem toho boxu prošel na Vypichu u Kauflandu. Několik let tam stály boxy inpost které nikdy nefungovaly a teď už je tam logo Mallu.

 • 22. 9. 2018 21:17

  bez přezdívky

  jenže osadit to klimatizací fakt není jen tak, jak si to představujete.. spousta těch boxů je někde v zadní části parkoviště, kam třeba ani nevedou el. kabely. Všechny boxy mají nějakou nájemní smlovu s majitelem pozemku / nemovitosti, možnááá by jim dal povolení si někde na místě vybudovat i elektroměr - jenže to už začíná lézt do peněz, že klimatizace (asi ne obyč. 5V ventilátory) něco žere + jakmile je někde elektřina, tak vzniká riziko zkratu, požáru atd.. a to si (být majitelem) nemovitosti sakra rozmyslím, zdali to chci riskovat.. protože o ty boxy se NIKDO NA MISTE nestará.. berou to jen jako plechové klece, které nemají žádnou funkci .. ale jakmile by do nich byla přivedena elektřina, tak už tam vznikají pro provozovatele i podmínky protipožární ochrany, možná i pravidelné revize.. a to vše někdo musí zaplatit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).