Hlavní navigace

Mall Pay získalo licenci od ČNB, začne nabízet platební karty

21. 9. 2020

Sdílet

Mall Pay Autor: Mall Pay

Internetová platební služba Mall Pay, za kterou stojí Mall Group a ČSOB, získala licenci od České národní banky na úroveň poskytovatele platebních služeb malého rozsahu.

“Udělení licence znamená pro fintech Mall Pay zásadní posun vpřed. Celý platební ekosystém, jehož nejviditelnější částí je v současnosti odložená platba pro e-shopy a online služby, se výrazným způsobem rozšíří. Mall Pay začíná okamžitě s testováním připravených prémiových účtů spojených s vlastní platební kartou, jejímž issuerem bude ČSOB. Účty s kartou bude zákazníkům nabízet ještě před startem letošní vánoční sezony,” uvádí společnost.

Jak jsme na Lupě nedávno psali, Mall Group a ČSOB do Mall Pay vložily dalších 125 milionů (celkově 165 milionů) ve formě základního kapitálu, což byla právě příprava na licenci ČNB. Český fintech je už nějakou dobu na spuštění novinek technologicky připravený.

Přes Mall Pay aktuálně kvartálně protékají desítky milionů korun, za letošek by se číslo mělo dostat na sto milionů. Projekt také plánuje být ještě dva až tři roky ztrátový.

“Teprve nové prémiové účty MALL Pay s vlastní kartou dají plně vyniknout benefitům služby, která je připravena na míru pro pravidelné nakupování. Dokážou nabídnout výrazně delší splatnost a vyšší limit na nákupy, využívat odloženou platbu bude možné všude, i na místech, kde zatím není implementována – a to jak v e-shopech, u online služeb nebo v offline prostředí. Zároveň bude možné využívat čerpat řadu výhod – například dopravu zdarma, služby pro domácnost nebo odměny za nákupy,” doplňuje Mall Pay k získání licence ČNB.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).