Hlavní navigace

Mall začal s odloženými platbami, používá k nim službu Lymet od Home Creditu

12. 12. 2017

Sdílet

Předvánoční nákupy nemusíte platit hned, láká nákupní galerie Mall.cz na novou službu odložených plateb. Spustila ji ve spolupráci se službou Lymet.cz, kterou provozuje Home Credit a dříve byla známá pod jménem KupNajisto.cz.

Odložené platby umožňují zákazníkům zaplatit za nákup až o několik týdnů později (úvodním limitem u Lymet jsou 4 platby do 15 tisíc Kč s odkladem na 14 dnů bez založeného konta, pokud si zákazník účet založí a doloží potřebné informace, může odkládat neomezené množství plateb s dohodnutým limitem až o 51 dnů).

Mall není jediný, kdo na trend odložených plateb naskočil. S Home Creditem už spolupracují další obchody z Mall Group nebo například Kasa.cz. Podobnou službu Třetinka na konci října uvedla i Alza.cz, určena je ale zatím jen pro zákazníky s předplatným Alza Premium nebo pro VIP zákazníky.

Průkopníkem odloženého placení v Česku je služba Twisto, která v loňském roce vydělila svůj nástroj na vyhodnocování rizikovosti zákazníků do samostatné firmy Nikita Engine, aby jej mohla nabízet i dalším e-shopům nebo finančním institucím.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).