Hlavní navigace

Máme pro ministerstvo "polské ceny", 10 GB za 109 Kč, chlubí se Andrej Babiš

18. 4. 2017

Sdílet

Ministerstvo financí se pochlubilo, jak výhodnou smlouvu na poskytování mobilních služeb se mu podařilo vyjednat ve výběrovém řízení s mobilními operátory. „Díky nové rámcové smlouvě se společností T-Mobile zaplatí resort za jednotlivé tarify 11krát nižší cenu, než jakou platil v roce 2013,“ píše úřad ve zprávě na svém webu.

Nové tarify pro úředníky ministerstva i jeho podřízených organizací tak mají stát u neomezeného hlasového tarifu 54 Kč a u datových tarifů 32 Kč u limitu 3 GB a 109 Kč u limitu 10 GB. Ministerstvo s T-Mobilem uzavře kontrakt na čtyři roky za 22 628 328,80 Kč bez DPH.

Pochválit se na svém twitterovém účtu stihl také ministr Andrej Babiš. Libuje si, jak teď jeho úředníci mají „polské ceny“:

Babiš tím odkazuje na výrok bývalého náměstka ministra průmyslu Lubomíra Bokštefla, který v online rozhovoru na serveru Aktuálně.cz v nadsázce čtenářům odpověděl, že pokud chtějí polské služby (tedy s nižšími cenami), mají odjet do Polska. Neuvážený výrok byl jedním z důvodů, proč později padl nejen Bokštefl, ale nakonec i jeho nadřízený, ministr Jan Mládek.

Úspora státních peněz vyjednáním levnějších tarifů pro úřad je samozřejmě pozitivní věc. Český trh je ale specifický právě nepoměrem mezi výrazně nízkými cenami tarifů, které si dokáží u operátorů vyjednat firmy nebo úřady, a relativně vysokými ceníkovými cenami pro rezidentní zákazníky. Výrok o „polských cenách“ tak působí přinejmenším necitlivě.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).