Hlavní navigace

Management Zalanda připravuje investory na znatelný propad tržeb

31. 3. 2020

Sdílet

Zalando

Management obřího elektronického módního obchodu se sídlem v Berlíně začal pomalu připravovat své investory a partnery na citelný propad tržeb za první čtvrtletí.

V dopise od správní rady Zalando varuje, že se za první čtvrtletí letošního roku propadne hrubá hodnota prodaného zboží a s tím i původně očekávaný růst příjmů. Může za to změna nákupního chování během koronavirové epidemie.

Analytici trhu původně předvídali růst tržeb Zalanda pro první čtvrtletí letošního roku v průměru o 19 % a nárůst u hrubé hodnoty podaného zboží o 22,8 %. Jak moc velký propad lze očekávat z dopisu není zřejmé, ale už samotný signál naznačuje, že bude nejspíše masivní a snaží se tak předejít následnému šoku. Společnost také prakticky zastavila své plánované investice a začala seškrtávat další výdaje.

„Rozhodná a nezbytná opatření evropských vlád musela nutně negativně ovlivnit naše podnikání. Vzhledem k tomu, že spotřebitelé přizpůsobují své chování nové situaci a v krátkém časovém horizontu omezují své diskreční výdaje, zaznamenali jsme od momentu, kdy začalo docházet k uzavírání evropských zemí do karantény negativní dopad na prodej. Na tomto základě jsme přijali opatření k přizpůsobení našeho obchodního řízení, našich výdajových a investičních aktivit a finančního plánu novým okolnostem,“ uvádí v dopise management Zalanda.

Přes pesimistické vyznění dopisu firma tvrdí, že by se jí měla současná krize dotknout méně, než ostatních hráčů v módním byznysu. Sklady a distribuční centra firmy zůstávají v provozu beze změny.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).