Hlavní navigace

Masarykova univerzita spouští studijní program pro kybernetickou bezpečnost

13. 8. 2020

Sdílet

Hacker Autor: Jan Sedlák

Fakulta informatiky Masarykovy univerzity od nadcházejícího akademického roku spustí bakalářský studijní program Kyberbezpečnost. V dodatečném přijímacím řízení se lze hlásit ještě do konce srpna. V prvním roce bude přijato třicet studentů, do budoucna se mají počty navyšovat.

Škola uvádí, že zavedením specializovaného oboru reaguje na situaci na trhu práce, kdy chybí odborníci na kybernetickou bezpečnost v celé Evropě. V Brně, kde univerzita sídlí, mimo jiné operuje Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost, jenž na absolventy často cílí.

Bývalý šéf NÚKIBu Dušan Navrátil se podílel na podobě studijního programu. Ten zároveň na Fakultě informatiky působí na expertní pozici.

“Absolvent získá po třech letech odborné informatické vzdělání, které přitom bude moct okamžitě uplatnit v každodenní praxi – program je akreditovaný jako profesní, takže jeho velkou část tvoří stáže ve veřejných institucích i u komerčních partnerů,” uvádí MUNI s tím, že uplatnění lze nalézt v profesích jako jsou “správci systému, provozovatelé bezpečnostního operačního střediska nebo členové bezpečnostních týmů CSIRT.”

“Mimo informatických dovedností se ve skladbě programu počítá i s tím, že jeho absolventi se musí orientovat v návazných oborech, jako je právní úprava informatické bezpečnosti, mezinárodní vztahy nebo bezpečnost obecně.”

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).