Hlavní navigace

Mastercard s Visou pomalu couvají ze svého zapojení v projektu Facebook Libra

2. 10. 2019

Sdílet

Libra (partneři)

Karetní společnosti Mastercard a Visa spolu s některými dalšími partnery z Libra Association (například PayPalem) najednou začínají odmítat žádosti Facebooku o vyjádření oficiální podpory a přehodnocují další participaci na projektu Libra.

Na vině jsou negativní reakce amerických a evropských politiků a představitelů regulačních orgánů, s odvoláním na osoby dobře obeznámené se situací na to upozornil deník The Wall Street Journal.

Ve financích operující společnosti zapojené v asociaci začínají dostávat strach, aby se díky vyjádření podpory projektu, nebo jen pouhou svou participací na něm, nedostaly pod ještě přísnější dohled regulačních orgánů. Členy Libra Association čeká zítra velké setkání ve Washingtonu, kde se bude řešit současný stav a další pokračování projektu.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 10. 2019 7:27

  Makovec

  PayPal on the verge of quitting Facebook’s Libra project

  https://www.ft.com/content/6af11092-e5fd-11e9-9743-db5a370481bc?shareType=nongift

  All 28 backers of Facebook’s plan for a new global digital currency were due to gather to discuss how Libra would tackle increasing opposition from regulators, but people familiar with the event said PayPal had not been present — the only one not to show.

  A decision by the payments group to quit Libra would be a big blow for the project, which is being steered by David Marcus, a Facebook executive who was previously PayPal’s president.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).