Hlavní navigace

Máte přebytečné čtyři miliony? Na český trh dorazila luxusní TV od Samsungu

Sdílet

Filip Rožánek 22. 6. 2021
Samsung MICRO LED Autor: Samsung

Samsung uvedl na český a slovenský trh nejluxusnější a technologicky nejvyspělejší televizor. Televizor MICRO LED s úhlopříčkou 110" (242×136 cm) prodává za čtyři miliony korun, respektive za 149 999 eur na Slovensku.

Přístroj používá stejnou zobrazovací technologii, jakou se dosud pyšnily pouze průmyslové panely The Wall. Vůbec poprvé se objevuje v rozměru určeném do domácnosti, ačkoliv vzhledem k rozměrům televizoru nepůjde o běžný byt. „MICRO LED představuje nejpokročilejší obrazovou technologii, jejímž základem jsou samosvítící RGB LED diody. Na rozdíl od OLED jsou anorganického původu a zpracovávají barvy na 20bitové úrovni. Výsledkem jsou naprosto realistické barvy i kontrast, přičemž obraz je stejně kvalitní z jakéhokoli úhlu,“ říká ředitel divize spotřební elektroniky Michal Forejt. 

Celou obrazovku tvoří 25 milionů diod, které jsou od sebe vzdáleny pouhých 0,6 mm.

Televizor má rozlišení 4K a sestava reproduktorů 6.2.2 má výkon 100 W. Zařízení disponuje dekodérem Dolby 5.1 a Dolby Digital Plus. Operační systém je Tizen s vestavěným hlasovým asistentem Google. Zobrazovač je možné přepnout do režimu Galerie. 

Přístroj je vybavený šesti HDMI a dvěma USB porty, podporuje také Bluetooth ve verzi 5.2. K dispozici je také funkce 4Vue (Quad View), díky níž lze na obrazovce zobrazit až čtyři samostatné obrazy z různých zdrojů. Bezrámečkový televizor váží bez podstavce 87 kg. 

V ceně přijímače je zahrnuta profesionální instalace prémiovým servisem od Samsungu. Obrazovka se skládá ze dvou subpanelů, proto je nutná jejich kalibrace na místě instalace. Součástí balení je i držák na stěnu. V případě, že by divák preferoval spíše stojan, lze jej dokoupit jako příslušenství za cenu 21 990 Kč. Na českém trhu není k dispozici vzorkový model, vážní zájemci o pořízení přístroje si proto mají domluvit osobní konzultaci s produktovým manažerem Samsungu.

Kromě současného modelu MICRO LED televizoru s úhlopříčkou 110" připravuje Samsung ještě menší verzi s úhlopříčkou 99", která bude dostupná na přelomu posledního čtvrtletí 2021 a prvního kvartálu 2022.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.