Hlavní navigace

Matějka a Fryc investují do virtuální reality. Golem bude největší VR atrakcí v Evropě

16. 2. 2018

Sdílet

Golem VR od DIVR Labs

Karlínští vývojáři DIVR Labs zabývající se virtuální realitou (VR) na přelomu dubna a května tohoto roku v Praze spustí dle svých slov největší VR atrakci v Evropě. Jde o projekt Golem VR, který bude instalovaný v několikapatrové hračkárně Hamleys v centru Prahy.

Tvůrci v obchodě obsadí 300 metrů čtverečních. Hráči si na záda nasadí batoh s výkonným počítačem a na hlavu VR headset. Toto řešení umožňuje relativně pohodlně se pohybovat v prostoru bez nutnosti manipulace s kabely, které VR brýle s počítačem spojují. Na podobném řešení dělají i čeští VRgineers, kteří se spojili s firmami Nvidia a HP Inc.

Golem VR má v osmi úrovních ukazovat Prahu v 16. století, kde se budou řešit rébusy, interagovat s prostředím a podobně. Golem je dělaný až pro tři hráče.

O DIVR Labs jsme na Lupě více psali v našem článku. Studio poskládalo několik tvůrců videoher a peníze na jeho financování vložili šéfové a zakladatelé společností IceWarp (Adam Paclt, náš rozhovor) a Spaceknow (Jaroslav Javornický, náš rozhovor), Reflex Capital Ondřeje Fryce a Nextech Ventures Josefa Matějky.

Investice dosáhla na milion dolarů. Majoritu 58,5 procenta ve firmě drží zakladatel Adexpres Jan Galonek, Javornický s Pacltem mají 31,5 procenta a Matějka 10 procent. DIVR začali s VR titulem Blue Effect a nyní pracují také na hře Vronin.

Investici nedávno získala také další česká firma zaměřená na virtuální a rozšířenou realitu. Pocket Virtuality získali desítky milionů. Společnost rozjel mimo jiné spoluzakladatel Bohemia Interactive.

VR atrakcí je v Česku k vidění více. Na Lupě jsme průběžně informovali o tom, jak se v různých městech otevírají VR herny. Jednu má na starost i společnost Keen Software House Marka Rosy. V Praze je rovněž k vidění VR provedení Proměny Franze Kafky.

Takto vypadají VR herny v Česku:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 2. 2018 21:22

    Mysakusak (neregistrovaný)

    Neco podobneho jsme zkuseli v USA. Trvanlivost HMD bohuzel podobny rezim provozu neumoznuje. Zakaznici je rozbijely takovou rychlosti, ze se to ze vstupneho nedalo uhradit ...

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).