Hlavní navigace

McAfee po odtržení od Intelu kupuje populární VPN aplikaci TunnelBear

Sdílet

Jan Sedlák 8. 3. 2018
TunnelBear

McAfee se začíná po divokém období zase usazovat. Firmu v roce 2010 za 7,7 miliardy dolarů koupil Intel. Novou divizi následně i kvůli problematickému renomé stejnojmenného zakladatele přejmenoval na Intel Security. Poté zase rychle došlo ke změně s tím, že se Intelu vlastně McAfee příliš nehodí do strategie.

Začátkem loňského roku tak byl dokončen obchod, kdy Intel prodal za 4,2 miliardy dolarů 51procentní podíl v Intel Security do rukou investiční společnosti TPG. Došlo tak k osamostatnění a opětovnému přejmenování na McAfee.

Výkonným ředitelem McAfee se stal Christopher Young, který předtím vedl kyberbezpečnostní aktivity v Ciscu a měl na starost také pražský vývoj postavený na akvizici Cognitive Security.

V této konstelaci nyní McAfee kupuje kanadskou firmu TunnelBear známou pro své VPN služby. Její aplikace jsou dostupné pro iOS, Android, macOS, Windows a prohlížeč Opera. Základní verze s 500 MB dat je zdarma, neomezený počet dat je pak za 9,99 dolaru měsíčně. K dispozici je také balíček pro týmy a firmy. TunnelBear má infrastrukturu ve 20 zemích.

McAfee nyní chce síť TunnelBear integrovat do svého Safe Connectu. Firmy zároveň uvádějí, že se díky spojení má infrastruktura medvěda rozšířit.

McAfee rovněž po svém osamostatnění začalo budovat cloudové aktivity a platformu. Společnost proto koncem roku koupila firmu Skyhigh Networks.

Je nejspíše otázkou, kdy McAfee zase přejde pod někoho jiného. Současný majoritní vlastník TPG je investor, který pravděpodobně bude chtít vložené peníze po stabilizaci a expanzi firmy zpeněžit. Investoři jsou ostatně jeden z důvodů, proč se na londýnskou burzu chystá český Avast.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.