Hlavní navigace

Mediální výbor sněmovny povede Aleš Juchelka z hnutí ANO

25. 11. 2021

Sdílet

Poslanec Aleš Juchelka (ANO) Autor: Martina Kaderková

Novým předsedou sněmovního mediálního výboru se stal Aleš Juchelka, poslanec za hnutí ANO. Členové výboru ho zvolili při dnešním dopoledním zasedání. Ve výboru působil i v předchozím volebním období. Ve funkci předsedy vystřídá svého stranického kolegu Stanislava Berkovce.

„Věřím, že díky svým zkušenostem v médiích a čtyřem letům ve výboru mám v roli předsedy co nabídnout,“ uvedl Aleš Juchelka na svém facebookovém profilu a poděkoval kolegům, že pro něj hlasovali.

Poslanec Aleš Juchelka (ANO)
Autor: Martina Kaderková, www.alesjuchelka.cz

Poslanec Aleš Juchelka (ANO)

Aleš Juchelka pochází z Ostravy, kde na Ekonomické fakultě VŠB vystudoval marketing. Televizním divákům je známý jako moderátor hitparády Medúza, kterou provázel od roku 1998. V České televizi uváděl rovněž pořady Do práce, Ceny Anděl, Pomozte dětem, EXIT 316, EXIT 316 Mise a další. Působil také jako dramaturg zábavy a publicistiky, jako scenárista se podílel na dokumentárních cyklech My a oni, Proti proudu, Ta naše povaha česká a dalších. Okrajově se věnuje divadlu, angažuje se v neziskovém sektoru.

Opozice má ve výboru celkem sedm poslanců, většinu devíti hlasů mají strany budoucí vládní pětikoalice. O nových členech mediálního výboru jsme informovali v samostatné aktualitě.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.