Hlavní navigace

Mediální zastupitelství Media Club představuje vlastní Prima Video Platformu

31. 10. 2018

Sdílet

Prima 25 let Autor: Karel Choc

Mediazastupitelství televize Prima Media Club uvedlo na trh novou videoplatformu, která nabízí internetovým vydavatelům integraci videopřehrávače do jejich webu a díky němu generování příjmu od prvního přehrání a první videoreklamy. Navíc by měla být kompatibilní se všemi prohlížeči.

Prima Video Platforma by měla umožnit webům a jejich publisherům využít potenciálu videoobsahu a dále jej monetizovat. Publisher sám může definovat pravidla, jako například kdy se mají videa do platformy nahrát, kdy se mají publikovat a kdy má publikace skončit, čímž lze řídit videotéku podle autorských a licenčních potřeb. Stejně tak je možné u každého videa nastavit, kolik videoreklamy se u daného videa zobrazí, a tím ovlivnit i míru monetizace daného videoobsahu, vysvětlil Petr Hatlapatka, vedoucí online prodeje mediálního zastupitelství Media Club. 

Nástroj umožňuje publisherům doplnit videopřehrávač o různé doplňky chování – playlisty a widgety, jako např. miniplayer, doporučování dalších videí nebo vytvoření videosekce. Kromě vlastní analytiky poskytuje videopřehrávač také podporu pro další měřicí systémy, vč. měřicího systému Gemius.

Videopřehrávač poskytuje podporu pro přehrávání on-demand, případně live videí na webových i mobilních platformách. Standardizovaná verze přehrávače je postavena na moderním UI/UX, je kompatibilní s předními platformami pro adserving a podporuje standardní IAB formáty. Platforma má několik typů kódů pro integraci videopřehrávače do webu a také několik míst pro definování nastavení přehrávače. Zlepšuje tak správu videoobsahu a flexibilitu konfigurace.

Videoreklamu i další reklamní formáty pro Prima Video Platformu zajišťuje mediální zastupitelství Media Club. Od platformy očekáváme zapojení webů, které pro své uživatele produkují kvalitní videoobsah. Chceme tak našim klientům rozšířit prostor pro mediální zásah, dodal Hatlapatka.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).