Hlavní navigace

Měli bychom spojit síly s ProSieben.Sat1, říká hlavní akcionář RTL

Sdílet

Filip Rožánek 25. 2. 2020

Ředitel mediální skupiny Bertelsmann Thomas Rabe se domnívá, že komerční televize mohou konkurovat Netflixu jen tehdy, pokud spojí síly. Podle něj by regulátoři měli umožnit například spojení RTL a ProSieben.Sat1. Skupina Bertelsmann je hlavním akcionářem RTL, drží v ní zhruba 75% podíl.

„Bez takových partnerství nebudou mít národní společnosti během několika let v souboji s obry ze Silicon Valley žádnou šanci,“ poznamenal Rabe v rozhovoru pro Frankfurter Allgemeine. Souběžně vyzval k uvolnění evropských zákonů omezujících televizní podnikání. Ochrana hospodářské soutěže v Evropě podle něj dostatečně nebere v úvahu, že americké internetové platformy začínají dominovat mediálnímu a reklamnímu průmyslu zcela novými způsoby.

Německé komerční stanice už spolupracují v oblasti internetové reklamy. Společnost ProSieben.Sat1 však pro agenturu Reuters dodala, že žádné plány na spojení televizních aktivit s RTL nejsou momentálně na pořadu dne.

Mezinárodní skupina RTL ovládá 60 televizních kanálů a 30 rozhlasových stanic. Kromě německého trhu podniká také ve Francii (stanice M6), v Nizozemsku, Belgii, Lucembursku, Chorvatsku, Maďarsku a ve Španělsku (Antena 3). Vlastní také produkční společnost Fremantle, která vyvinula řadu úspěšných televizních formátů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.