Hlavní navigace

Měli bychom spojit síly s ProSieben.Sat1, říká hlavní akcionář RTL

25. 2. 2020

Sdílet

Thomas Rabe, Bertelsmann a RTL Autor: Bertelsmann

Ředitel mediální skupiny Bertelsmann Thomas Rabe se domnívá, že komerční televize mohou konkurovat Netflixu jen tehdy, pokud spojí síly. Podle něj by regulátoři měli umožnit například spojení RTL a ProSieben.Sat1. Skupina Bertelsmann je hlavním akcionářem RTL, drží v ní zhruba 75% podíl.

„Bez takových partnerství nebudou mít národní společnosti během několika let v souboji s obry ze Silicon Valley žádnou šanci,“ poznamenal Rabe v rozhovoru pro Frankfurter Allgemeine. Souběžně vyzval k uvolnění evropských zákonů omezujících televizní podnikání. Ochrana hospodářské soutěže v Evropě podle něj dostatečně nebere v úvahu, že americké internetové platformy začínají dominovat mediálnímu a reklamnímu průmyslu zcela novými způsoby.

Německé komerční stanice už spolupracují v oblasti internetové reklamy. Společnost ProSieben.Sat1 však pro agenturu Reuters dodala, že žádné plány na spojení televizních aktivit s RTL nejsou momentálně na pořadu dne.

Mezinárodní skupina RTL ovládá 60 televizních kanálů a 30 rozhlasových stanic. Kromě německého trhu podniká také ve Francii (stanice M6), v Nizozemsku, Belgii, Lucembursku, Chorvatsku, Maďarsku a ve Španělsku (Antena 3). Vlastní také produkční společnost Fremantle, která vyvinula řadu úspěšných televizních formátů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).