Hlavní navigace

Městská aplikace Moje Praha nyní ukazuje také sdílená kola a automobily

Sdílet

Jan Sedlák 7. 8. 2018

Mobilní aplikace Moje Praha, která už funguje zhruba půl roku, dostává dvě výrazná vylepšení. V dopravní sekci je nyní možné zjistit, kde se po městě nachází sdílení kola a sdílené automobily. Vozidla si lze následně zapůjčit s tím, že Moje Praha odkáže na aplikace služeb, které jsou do pražské aplikace zapojeny.

Jde o vozidla, která jsou integrována do datové platformy Golemio, jíž Praha skrze městský podnik Operátor ICT rozjela. Zapojena jsou třeba Rekola nebo Car4way. Hlavní město chce do budoucna navázat spolupráci s dalšími provozovateli.

Moje Praha se má podobným způsobem nadále rozšiřovat. Hlavní město plánuje, že brzy přibude objednávání na úřady online, notifikace na důležité události a podobně. V aplikaci už od dřívějška fungují mapy parkovacích míst a parkovišť, veřejných záchodků, park, dětských hřišť, lékáren, policejních služeben a dalších prostor. Stejně tak jsou k dispozici akce a novinky.

Praha také experimentuje s konceptem mobilní aplikace a beaconů, pomocí čehož je možné se navigovat mezi přepážkami a úředníky na pražském magistrátu.

Aplikace Moje Praha je dostupná zdarma pro iOS a Android.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 8. 2018 2:56

  Orel (neregistrovaný) 185.186.248.---

  Ac se mi to ne po zcela vsech smerech libi, tak tohle je (asi bohuzel) nezvratna budoucnost. Takze jen srazit paty (jj, oblibeny to vyraz, ale tohle proste prosadi kdokoliv ve vlade) a doufat, ze Pirati a mozna par dalsich aspon rozezenou nejaky osobni kakaaa udaje, kery se uradu netykaji. Bude to boj.

  ps. Jo, a az se to stane, tak se ta SPD verbez pripomene, ze tohle vlastne meli na stole celou dobu. Nejspis od Reznera - akorat ten nebude ani v ty dobe vedet, ze existuje "pravo na zapomenuti".

 • 7. 8. 2018 21:59

  ponk (neregistrovaný) ---.pripojen.cz

  alza je ted taky down, komplet web haze 500 error. HH