Hlavní navigace

Microsoft chce údajně koupit populární GitHub

3. 6. 2018

Sdílet

Microsoft miluje Linux Autor: Microsoft

Microsoft má zájem koupit populární službu GitHub. Business Insider informuje, že Redmond kolem služby krouží už nějakou dobu, v poslední době ale mají být hovory více vážné.

Není, jasné, jaká by měla být odkupní cena. GitHub od založení v roce 2008 nasbíral na investicích 350 milionů dolarů a má být ohodnocen na dvě miliardy dolarů. Společnost údajně po Microsoftu aktuálně chce více, než je třetí nejhodnotnější firma světa ochotná zaplatit.

GitHub je služba pro hostování či sdílení kódů, velkou roli přitom hraje open source. Microsoft se od doby, kdy se role nejvyššího šéfa ujal Satya Nadella, k open source stále více otáčí. S GitHubem už má partnerství a letos na Buildu oznámil, že Microsoft je na GitHubu vůbec největším přispěvatelem. Microsoft se snaží nadále hrát u vývojářů silnou roli a více se jim otevírá. Visual Studio Code je například k dispozici i na Linuxu a macOS.

GitHub uvádí, že má roční tržby kolem 200 milionů dolarů. Základní služby nabízí zdarma, má ale také placené verze jako GitHub Enterprise. U nich nabízí nonstop podporu, privátní prostor a podobně.

GitHub každopádně už asi rok nemůže sehnat náhradu Chrise Wanstratha, který firmu opustil. Už nějakou dobu se také mluví o tom, že by společnost mohla zamířit na burzu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).