Hlavní navigace

Microsoft kupuje firmu Xoxco, dalšího specialistu na AI

20. 11. 2018

Sdílet

Šéf Microsoftu Satya Nadella Autor: Jan Sedlák

Redmondský softwarový gigant kupuje další společnost specializující se na vývoj umělé inteligence a chatbotů. Cena akvizice nebyla zveřejněna.

Texaská Xoxco je další v řadě akvizic, které letos Microsoft ve sféře umělé inteligence učinil. Společnost se od roku 2013 specializuje na programování chatovacích algoritmů a může se pyšnit například vytvořením bota Howdy, prvního komerčně dostupného konverzačního bota pro Slack.

Microsoft letos nenakupuje v oblasti umělé inteligence poprvé. V květnu například MS pohltil společnost Semantic Machines, která se podobně jako Xoxco také specializuje na konverzační umělou inteligenci. Další akvizicí v oboru byl červencový nákup Bonsai, společnosti specializující se na AI simulace, strojovou výuku a tzv. reinforcement learning (učení se na základě zpětné vazby). Předposlední akvizicí v oboru AI pak bylo pohlcení Lobe, společnosti vyvíjející frameworky pro snazší vývoj deep learning algoritmů.

Microsoft tvrdí, že za zatím poslední akvizicí stojí především snaha demokratizovat vývoj umělé inteligence a umožnit lepší sdílení zkušeností. Pravdou je, že Bot Framework, za kterým Microsoft stojí, ke dnešku podporuje již docela úctyhodných 360 000 vývojářů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).