Hlavní navigace

Microsoft propustí další tisíce lidí. Snižuje náklady a chce prodávat cloud

10. 7. 2017

Sdílet

Microsoft po řadě spekulací oficiálně potvrdil další velkou vlnu propouštění. Firma by se měla rozloučit s až deseti procenty zaměstnanci z obchodu. Microsoft má v současné době kolem 50 tisíc takových lidí, propouštění by se tak mohlo dotknout až pěti tisíc z nich. Číslo se ve skutečnosti nejspíše bude pohybovat mezi třemi až pěti tisíci.

Změny se primárně dotknou obchodu, částečně zasáhnou ale i do dalších oblastí, jako jsou finance a další podobné obory. Microsoftu právě končí fiskální rok a s propouštěním začíná společně se startem toho nového.

Nižší náklady na cloud

Za změnami stojí reorganizace v tom, jak Microsoft dělá obchod a jak se stále více snaží namísto tradičních produktů prodávat cloudové technologie typu Azure a Office 365. Změny postupně uvádí do provozu výkonný ředitel Satya Nadella. Změny v sestavení obchodní jednotky přichází asi rok poté, co z firmy odešel dlouholetý provozní ředitel Kevin Turner. Nadella se snaží odstranit manažerské vrstvy a byrokracii.

S reorganizací obchodu má mít Microsoft dvě hlavní jednotky, který se budou soustředit na enterprise zákazníky a poté ty menší. Změny souvisí i se snižováním nákladů. Microsoftu cloud sice rychle roste a patří mezi největší hráče na trhu, tržby z cloudu na jednoho zaměstnance jsou nicméně menší, než tomu bývalo u tradičních licencí.

Redmond od nástupu Nadelly propouštěl už několikrát. V roce 2014 postupně odešlo asi 18 tisíc lidí, o rok později téměř osm tisíc a v loňském roce téměř tři tisíce. Kromě organizačních změn se projevil i prodej části Nokie a utlumování aktivit kolem Windows Mobile.

Microsoft v těchto dnech opustil také Jim DuBois, který byl ve firmě od roku 1993. Aktuálně byl ředitelem pro IT (CIO), není ale jasné, zda jeho odchod nějak s propouštěním souvisí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).