Hlavní navigace

Microsoft ukončuje Groove Music, předplatitelům nabízí migraci na Spotify

Sdílet

Jan Sedlák 3. 10. 2017

Moc se o tom neví, ale také Microsoft provozuje vlastní alternativu ke službě Spotify. Jmenuje se Groove Music a ještě předtím nesla názvy Zune Music a Xbox Music. Teď už je to stejně jedno, protože Redmond službu na konci letošního roku ukončí. Uživatelům postupně nabídne možnost převést účet právě ke Spotify.

Uživatelé budou moci migrovat svoji hudbu a playlisty. Pokud jim na konci roku zbudou ještě nějaké předplacené měsíce Groove Music Pass, peníze jim budou vráceny. Aplikace Groove bude fungovat i nadále, zejména pro uživatele, kteří v ní budou chtít přehrávat hudbu uloženou ve OneDrive, nakupovat a streamovat muziku už ale nebude možné.

Groove je jedna z mála služeb tohoto typu, které Microsoft provozuje pro koncové uživatele. Vedle toho má například také službu Movies & TV, kde je možné pronajímat si a kupovat filmy či seriály. Jde zejména o službu spojenou s Xboxem a její budoucnost je nejistá. Microsoft mimo jiné neumí své služby tohoto typu doručit ve velkém na zahraniční trhy.

Naopak úspěšnou službou je Xbox Live, kterou si platí k šedesáti milionům hráčů. Microsoft za necelé dvě stovky měsíčně nabízí každý měsíc zdarma dvě hry pro Xbox One a dvě pro Xbox 360, slevy na nákupy titulů či možnost hrát hry online. Firma nedávno spustila i Xbox Game Pass, který za předplatné nabízí možnost hrát více než sto titulů. Knihovna se neustále rozrůstá.

Microsoft nezveřejňuje, kolik Groove Music Pass měl předplatitelů. Závratné číslo to ale asi nebylo. Naopak růst se neustále daří Apple Music – službu už si předplácí přes dvacet milionů lidí. To je polovina toho, co má Spotify.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 10. 2017 12:51

  vzxczczxc (neregistrovaný) 109.77.66.---

  moje hlavni problemy se Spotify byly nasledujici

  - aplikace ma velmi spatne fungujici detekci offline - zatimco jine veci spolehlive ve stejny okamzik zerou data (napr. mi prijde WhatsApp call), Spotify musim rucne uvest offline a zase zpet skrze jejich offline menu
  - casto odmita komunikovat s mymi BT sluchatky..zatimco Groove hned pote bez problemu

  ten prvni problem je vylozene otravny

  navic Spotify ani WP applikaci nema oficialne... viz jejich web
  a kdo si cte reviews na windows store, vidi, ze to je obecny nazor, ta aplikace potrebuje hodne "lasky" a Spotify by mohl najmou UX designer Groove

 • 3. 10. 2017 10:33

  Ren (neregistrovaný) 84.42.159.---

  No super, konecne jsem mel streamovaci sluzbu co mi vyhovovala, tak sup s ni do kose. Jsem to ale klikar.:-(

 • 3. 10. 2017 12:43

  dsfsdfdsf (neregistrovaný) 212.2.161.---

  to je vtip.. ja zrovna testuji groove over Spotify.. jejich klient je vyrazne lepsi nez spotifyi...

 • 3. 10. 2017 18:17

  ren (neregistrovaný) 84.42.159.---

  Presne tak, Spotify je vic socialni sit, nez hudebni prehravac.:-(